Новини
80 років від дня заснування Вінницької області.  

27 лютого виповнилося 80 років від дня заснування Вінницької області. Історія області - це частина історії Правобережної України.

На землях Поділля формувалися і вели національно-визвольну боротьбу полки під командуванням Богдана Хмельницького і Івана Богуна, Данила Нечая і Максима Кривоноса, Северина Наливайка і Івана Ґонти. Майже чверть століття боротьба селян проти поміщицького гноблення на Поділлі була пов'язана з ім'ям Устима Кармелюка.

У селі Сестринівка Козятинського району пройшли дитячі роки М.С.Грушевського - видатного історика, першого Президента Української держави. В 1919-1920 роках у Вінниці працював уряд УНР. Гордість нашого краю - 137 земляків, які за виявлений у роки Великої Вітчизняної війни героїзм, удостоєні найвищої нагороди - звання Героя Радянського Союзу.

З Вінниччиною пов'язані імена російського фельдмаршала О.В.Суворова, декабриста П.І.Пестеля, російських поетів О.С.Пушкіна і М.О.Некрасова, композиторів П.І.Чайковського та М.Д.Леонтовича, художників В.А.Тропініна та І.М.Сошенка, письменників Івана Котляревського, Лесі Українки, Марко Вовчок, Ярослава Івашкевича та інших.

Недалеко від Вінниці, у садибі Вишня, 20 останніх років свого життя провів видатний хірург і анатом, громадський діяч і педагог М.І.Пирогов. Нині тут розташована його музей-садиба, а в склепі зберігається забальзамоване у 1881 році тіло вченого.

В селі Заболотному Крижопільського району (колишня Чоботарка) знаходиться могила і музей видатного вченого-мікробіолога, колишнього Президента Всеукраїнської Академії наук Д.К.Заболотного.

На щедрій подільській землі народилися відомі письменники - Михайло Коцюбинський, Степан Руданський, Анатолій Свидницький, Михайло Стельмах, Іван Стаднюк, Євген Гуцало, Василь Стус та інші.


Дата: 2012-03-04 18:54:43