«Сім чудес України»
Палац  Потоцького  приніс  велику  славу  й  популярність
не  тільки  графу, але  й  місту  Тульчину.
І  ми  нести  будем  велику  вдячність,
за  те, що  нам  подарував  історію  живу.

Одного  осіннього  дня  учні 4-Б класу  поїхали  в  Тульчин  на  екскурсію  з  метою ознайомитися  з  історико-культурною  спадщиною  українського  народу  та  прийняти  участь  в  міському  проекті - презентації  «Сім  чудес  України». Об'єктом  дослідження  став  палац  Потоцького.

Ми  дізналися, що  граф  мав  три  дружини  і  шістнадцятеро  дітей. Також  побудував  великий, гарний  маєток, який  зберігся  і  до  нашого  часу. Будучи  на  території  самого  палацу  Потоцьких, нас  вразила  архітектура  будівель. Ми  мали  можливість  на  власні  очі  побачити, як  жили  наші  предки. Екскурсовод  повідав  нам  історію  про  те, що  колись  за  палацом  знаходилось  озеро, посередині  якого  був  мармуровий  острів. Там  хоронили  улюблених  собак  та  ставили  їм  пам'ятники.

Ми  отримали  багато  позитивних  вражень, почули  цікаві  факти  про  графа  Потоцького  та  його  внесок  у  розвиток  країни.

Пройшовши  у  другий  тур  (заключний), 25  січня  2012  року  ми  стали  переможцями  конкурсу  «Сім  чудес  України»  та  презентували  наш  проект.

Ми  маленькі  вінничани  завжди  вірим  в чудеса,
цей  проект  нам  дав  наснаги дослідить  нові  місця.
І  палац, де  побували - справжнє  диво  із  чудес!
Чи  варто  історичні  пам'ятки вивчати?
Творчі  діти  скажуть  «Yes!»